Murat’ın Kaleminden “Üç Günlük Bisiklet Köyü Esentepe”

Sakarya MTB CUP bünyesinde gerçekleşen kamp, dağ bisikleti turu ve yarış heyecanını grup üyelerimizden Murat Güçlü, kendi penceresinden kaleme aldı…

“Yeni bi bisikletçi olarak bisikletin sadece pedal çevirmekten ibaret olmadığını daha iyi anlamaya başladım sanırım.
Sakarya MTB CUP’ın organizasyonun bu konudaki düşüncelerimi bu yöne çektiğini söyleyebilirim.
20170514_064540
Bisikletliler Derneği Sakarya Şubesi ve Sakarya Bisiklet Sevenler Grubu olarak burada bir takım sorumluluklar yüklenerek, sorumluluk bilincimizin bisiklet sayesinde pekişmesine şahit olduk.

.
.
.
.
.

.
.
.
.
.
.

Büyük bir organizasyon olup olmaması çok da önemli değil. Söz konusu bisiklet olunca gözümüzde her şey devasa bir güzelliğe dönüşüyor. Teker, zincir, vites seslerine hep bir özlem içinde, konunun dahil olduğu her yere dahil olma çabası içerisindeyiz. Bunu sarf eden başlıca dernek üyelerinin gayreti bizi daha da çok teşvik ediyor. Buna kanıt olarak da yarış için görevli olmak isteyen birçok gönüllüyü gösterebiliriz.
 
Bu organizasyonun bize sağladığı bir diğer güzellik de yarış alanına yakın kurduğumuz kamp. Çadırlarımızın yayıldığı yeşil alan üzerinde beraberinde eşlik eden onlarca bisiklet, burayı küçük bir bisiklet köyüne dönüştürmüş gibiydi. Bir araya gelip bisikletten başlayan uzun muhabbet turları, hiç bitmesini istemeyeceğimiz keyifteydi. Bisikletimizin tekerleri kafamızda durmadan dönerken, çaylarımızın nasıl bittiğini de anlamadık. Heyecan içinde yarışı beklerken, kurbağa ve kuş sesleri arasında uyumanın ayrıcalığına sahip olduk.
20170513_120543
Adının hakkını veren, tatlı bir serinliğin olduğu, bisikletlerin doluştuğu Esentepe, bu iki günlüğüne bisiklet tepesi olarak hafızalarımızda yer edindi. Ve yarış için de, bize farklı bi motivasyon kaynağı oldu.
Yarışta da bir an olsun heyecanımız dinmedi. Kendi adıma orada olmak ve bisikletle ilgili bir eylem içinde bulunmak sonuna kadar keyif vericiydi. Tüm arkadaşlarımla aynı duyguları paylaştığıma emin olduğumu söyleyebilirim.
20170514_091514
İki günlük kısa bir zaman için burada bulunmuş olsak bile, yaşadıklarımızın hep yanımızda kalacağına eminim.
Daha nice etkinlikte bir arada olmak dileğiyle…”
Murat Güçlü